Мережеві можливості ОС Windows

[ виправити ] текст може містити помилки, будь ласка перевіряйте перш ніж використовувати.

скачати

Зміст

Введення

Теоретична частина

1. Операційна система Windows і її мережеві можливості

2. Створення локальних мереж в ОС MS Windows

3. Глобальна мережа Internet

Практична частина

Висновок

Список літератури

Введення

В даний час спостерігається бурхливий кількісний і якісний ріст комп'ютерних мереж. Ця тенденція, яка очевидно збережеться в найближчі десятиліття, добре ілюструється безпрецедентним ростом мережі Інтернет, що охопила всі країни світу. Локальні комп'ютерні мережі, що є основою автоматизації діяльності підприємств і фірм, і розподілені мережі, що охоплюють міста, регіони і континенти, проникли в усі сфери людської діяльності, включаючи економіку, науку, культуру, освіту, промисловість і т.д.

Сучасні комп'ютерні мережі забезпечують користувачам широкий набір послуг, включаючи електронну пошту, передачу факсимільних і голосових повідомлень, роботу з віддаленими базами даних в реальному масштабі часу, службу новин та інші послуги. На базі комп'ютерних мереж реалізується: дистанційне навчання, телемедицина, телеконференції, Телебіржі і телемагазини і т.д.

Швидке зростання числа комп'ютерних мереж, успіхи у розвитку оптоволоконних і бездротових засобів зв'язку, супроводжуються безперервною зміною мережевих технологій, спрямованої на підвищення швидкодії і надійності мереж, можливості інтегрованої передачі даних, голосу та відеоінформації. [6, c. 252]

Метою курсової роботи є виявлення мережевих можливостей операційної системи ОС MS Windows.

Досягнення даної мети грунтується на вирішення наступних завдань:

  1. розкриття сутності мережі в цілому та її основних аспектів ефективного функціонування в операційній системі Windows;

  2. розгляд способу створення локальних мереж в операційній системі Windows XP, вивчення їх можливостей;

3) вивчення мережі Інтернет в ОС Windows, розгляд її основних програм.

1. Операційна система Windows і її мережеві можливості

Стрімкий розвиток обчислювальної техніки в даний час багато в чому обумовлено роботами в галузі математичного забезпечення ЕОМ. Невід'ємною частиною кожної ЕОМ стала операційна система (ОС). Вона призначена для організації та управління роботою ЕОМ. По суті ОС - це інтерфейс між користувачем ЕОМ та її апаратною частиною.

Операційна система - це головна керуюча програма, причому керуюча всім підряд. Вона дозволяє запускати програми, організовує їх роботу, розподіляє між ними пам'ять, організовує звернення до диска, дозволяє працювати з принтером, клавіатурою, мишкою і т.д. ОС працює з моменту включення комп'ютера і до моменту його виключення.

Найпоширеніша у світі багатозадачна операційна система для ПК - це Microsoft Windows, яка набуває все більшої популярності з кожним роком. У версії ОС Windows використовуються можливості збільшення продуктивності мережі, забезпечення підвищеної надійності та ефективності. [2, c. 145]

В операційній системі Windows XP передбачається використання можливості швидкого перемикання користувачів.

Це дозволяє організувати роботу декількох користувачів на одному комп'ютері. Кожен користувач комп'ютера може створити окрему захищену паролем обліковий запис з особистої налаштуванням і приватними файлами. На одному комп'ютері можуть бути активні відразу кілька облікових записів, перемикання між ними здійснюється просто і швидко.

З'єднання комп'ютерів в мережу значно збільшує їх можливості (рис. 2). Потужні та прості в експлуатації мережі Windows XP дозволяють заощадити час і гроші. На підключених до мережі комп'ютерах можна спільно використовувати підключення Інтернету, загальний принтер та інше обладнання, а також загальні файли. Можна навіть грати по мережі з іншими учасниками в мережеві комп'ютерні ігри.

Крім того, встановлення мережі за допомогою M S Windows XP здійснюється простіше, ніж з допомогою будь-якої попередньої операційної системи. Щоб налаштувати мережу вдома або в невеликому офісі, не обов'язково бути експертом в області організації мереж, майстер зробить всі необхідні для цього кроки. Залишається тільки відповісти на кілька запитань про комп'ютери, які потрібно з'єднати, а майстер виконає решту роботи.

Після введення мережі в експлуатацію операційна система Windows XP допомагає обслуговувати її, автоматично відстежуючи зміни і коректуючи параметри, щоб забезпечити максимальну продуктивність при мінімумі зусиль з боку користувача.

У Windows XP з'явилися нові потужні засоби, розроблені для підтримки працездатності мережі при будь-яких обставин. Складне програмне забезпечення захищає операційну систему кожного комп'ютера, а також створює захисний бар'єр, або брандмауер, що запобігає проникнення в мережу неавторизованих осіб і вірусів з Інтернету. [8]

Таким чином, операційна система Windows - є найпоширенішою системою. Мережі Windows ХР мають безліч переваг, серед яких можна відзначити потужність і простоту використання. Серед переваг системи виділяється і надійність. Програмне забезпечення ОС захищає комп'ютер від вірусів і несанкціонованого використання інформації іншими особами.

2. Створення локальних мереж в ОС MS WINDOWS

Локальної обчислювальної мережею називають мережу, елементи якої - обчислювальні машини (у тому числі міні-і мікрокомп'ютери), термінали, пов'язана апаратура - розташовуються на порівняно невеликій відстані один від одного.

Локальна мережа зазвичай призначається для збору, передачі, розосередженої і розподіленої обробки інформації в межах однієї лабораторії, відділу, офісу чи фірми, часто спеціалізуються на виконанні певних функцій відповідно до профілю діяльності фірми та окремих її підрозділів. У багатьох випадках ЛОМ, обслуговує свою локальну інформаційну систему, пов'язана з іншими обчислювальними мережами, внутрішніми або зовнішніми, аж до регіональних або глобальних мереж.

При створенні домашньої або малої офісної мережі комп'ютери під управлінням Windows XP Professional або Windows XP Home Edition підключені до локальної мережі (LAN). При установці Windows XP можна знайти мережевий адаптер і створюється підключення по локальній мережі. За замовчуванням підключення по локальній мережі завжди активно. Тільки підключення цього типу створюються й активізуються автоматично. Якщо розірвати підключення по локальній мережі, воно більше не буде автоматично активізуватися. Відомості про це зберігаються в профілі устаткування, тому профіль дозволяє враховувати потреби мобільних користувачів, що змінюють своє місце розташування. [3, c. 268]

Створивши домашню мережу або мережу невеликій організації, можна ефективно задіяти всі ресурси свого комп'ютера, використовуючи його і для роботи, і для розваг.

За наявності декількох комп'ютерів або іншого обладнання, наприклад принтерів, сканерів або камер, можна використовувати мережу для загального доступу до файлів, папок і підключенням Інтернету. Наприклад, коли комп'ютер підключений до мережі, користувач іншого комп'ютера також може отримати доступ до Інтернету в цей час. За наявності декількох комп'ютерів і одного або кількох периферійних пристроїв (принтерів, сканерів або камер) доступ до цих пристроїв може здійснюватися з усіх комп'ютерів.

Існує кілька способів об'єднання комп'ютерів в мережу. Для домашнього і малої офісної мережі найбільш простою моделлю є тимчасова мережа.

Тимчасова мережа, також звана робочою групою, дозволяє комп'ютерам взаємодіяти один з одним безпосередньо і не вимагає наявності сервера для управління мережевими ресурсами. Вона найбільш підходить при розміщенні на загальній площі менше десяти комп'ютерів. Комп'ютери в робочій групі розглядаються як вузли, оскільки вони рівні і користуються загальними ресурсами. Кожен користувач вирішує сам, які дані локального комп'ютера можна надати для загального доступу у мережі. Загальний доступ до ресурсів дозволить користувачам друкувати на одному принтері, отримати доступ до даних у спільних папках і працювати з одним файлом, не передаючи його на дискету.

Домашнє або мала офісна мережа схожа на телефонну систему. Перебуваючи в мережі, кожен комп'ютер забезпечений мережним адаптером, який виконує функцію, схожу з функцією телефонної трубки: як телефонна трубка, використовувана для прийому і передачі розмови, мережеве пристрій комп'ютера посилає і приймає відома інших комп'ютерів мережі. У домашній або малої офісної мережі можна отримати наступні можливості:

Загальний доступ до підключення Інтернету. Microsoft ® Windows ® XP підтримує засіб загального доступу до підключення Інтернету (Internet Connection Sharing, ICS). За допомогою ICS один комп'ютер, званий вузловим, надає своє підключення до Інтернету в загальний доступ для інших комп'ютерів мережі. При наявності загального доступу до підключення Інтернету можна переглядати веб-сторінки, в той час як інший член сім'ї працює зі своєю електронною поштою.

  • Загальний доступ до принтера, сканера та іншого обладнання.

  • Загальний доступ до файлів і папок.

  • Мережеві ігри для декількох учасників.

Крім того, встановлення мережі за допомогою Microsoft Windows XP здійснюється простіше, ніж з допомогою будь-якої попередньої операційної системи. Для її встановлення потрібно наступні базові компоненти:

  • один комп'ютер з Windows XP і доступом до Інтернету. Цей комп'ютер буде центральним пристроєм мережі або вузлом загального доступу до підключення до Інтернету (Internet Connection Sharing, ICS). Він повинен бути самим швидким і потужним;

  • один або кілька комп'ютерів з встановленими операційними системами Windows XP, Windows Millennium Edition, Windows 98 Second Edition або Windows 98. Ці комп'ютери називаються клієнтами і вони будуть підключені до вузла;

  • окремий мережевий адаптер для кожного комп'ютера.

До мережі також можна підключити комп'ютери зі встановленими операційними системами Windows 95 або Windows 2000, а також комп'ютери Макінтош або UNIX / Linux. Однак для забезпечення доступу до спільних папок або принтерів для цих комп'ютерів потрібно встановити додаткове програмне забезпечення.

Використовувана в Windows ХР технологія шифрованого файлової системи (Encrypting File Sistem - EFS) допомагає здійснювати захист важливої ​​інформації. Файл, захищений за допомогою EFS, може бути відкритий тільки зашифрувати його користувачем. Ця технологія широко використовується для шифрування локальних файлів і папок. [7, c. 123]

Таким чином, локальна мережа Windows XP використовуються в межах однієї фірми чи підприємства. Найпоширенішою локальною мережею є тимчасова мережа, яка дозволяє комп'ютерам взаємодіяти один з одним безпосередньо і не вимагає наявності сервера для управління мережевими ресурсами. Локальна мережа надає наступні можливості: використовувати загальний доступ до підключення Інтернету, до файлів і папок, до оргтехніки, а також спільні ігри і розваги.

3. Глобальна мережа INTERNET

Глобальними називаються комп'ютерні мережі, що охоплюють великі географічні простору. Найпоширенішою глобальною мережею є Internet. Інтернет - глобальна міжнародна комп'ютерна мережа цифрового зв'язку, що об'єднує між собою в єдину логічну архітектуру безліч серверів, на яких знаходиться величезний обсяг інформації по різноманітних темах. Глобальна мережа завжди складається з багатьох з'єднаних разом локальних мереж. [1, c. 67]

При використання Windows XP для налаштування нового підключення до Інтернету служить майстер мережного підключення. Майстер підключення створить з'єднання з Інтернетом і відобразить на екрані список постачальників послуг Інтернету разом з відомостями про пропоновані ними послуги. Залишається вибрати відповідного постачальника в списку, потім надається новий обліковий запис.

Windows XP містить саму останню версію браузера MSN Explorer з повним пакетом служб Microsoft і останнє оновлення браузера Internet Explorer.

MSN Explorer - це нова універсальна програма, що дозволяє більш повно використовувати Інтернет. За допомогою MSN Explorer можна читати електронну пошту, розмовляти з друзями і слухати музику по мережі, а також переглядати веб-сторінки. MSN Explorer - проста програма, що працює з існуючим підключенням до Інтернету. Вона забезпечує використання всіх переваг Інтернет-технологій корпорації Майкрософт, таких як Hotmail, Internet Explorer, Windows Messenger і Windows Media Player. [8]

Оглядач Internet Explorer полегшує доступ до ресурсів Інтернету, дозволяючи виконувати як пошук нових відомостей, так і перегляд улюблених веб-вузлів. Вбудована технологія IntelliSense technology дозволяє заощадити час за рахунок завершення звичайних дій при роботі в Інтернеті, таких як автоматичне заповнення веб-адрес і форм, а також автоматичного визначення стану мережі та підключення.

Інформаційні ресурси Інтернет, зосереджені на серверах World Wide Web дозволяють користувачам не тільки переглядати мають сторінки, переходячи від посилання до посилання, але й запитувати необхідну інформацію.

Користувачі Інтернет можуть використовувати мережу не тільки як джерело інформації, але і як засобу спілкування.

Електронна пошта (E - mail) - найбільш поширена форма організації приватної переписки між користувачами мережі Інтернет. По електронній пошті користувач може відправляти будь-яку інформацію в електронному вигляді - від невеликого фрагмента тексту до розгорнутого звіту з додатком файлів різних типів.

Outlook Express допомагає користувачам спілкуватися один з одним за допомогою електронної пошти, телефонного зв'язку. У режимі реального часу Outlook допомагає спільно користуватися інформацією, використовуючи Інтернет, загальні папки Exchange Server і електронні форуми. Програму також можна використовувати як компонент систем, які налаштовують для спільної роботи. Outlook допомагає організувати і об'єднати різні засоби зв'язку і спільно використовувати інформаційні ресурси в рамках однієї програми.

Програма Windows Messenger використовується для розмови з друзями в режимі реального часу, відправлення повідомлень на стільникові телефони або пейджери друзів, а також для обміну фотографіями, музикою та іншими файлами. [4, c. 111]

Windows XP пропонує наступні шляхи для забезпечення безпеки та конфіденційності під час роботи в Інтернеті:

  • Використання параметрів безпеки та конфіденційності браузера Internet Explorer, щоб забезпечити конфіденційність і підвищити безпеку комп'ютера і своїх особистих даних.

  • Використання зон безпеки, щоб підвищити ступінь захисту комп'ютера, задавши різні рівні безпеки для різних областей Інтернету.

  • Використання засобів обмеження доступу (Content Advisor), щоб уникнути відображення на екрані негожих сторінок, використовуючи стандартні рейтинги, які були визначені незалежно комітетом PICS (Platform for Internet Content Selection).

Таким чином, Інтернет - це найпоширеніша глобальна мережа. MSN Explorer - це нова універсальна програма, що дозволяє більш повно використовувати Інтернет. Він дозволяє отримувати доступ до різних ресурсів Інтернет (текст, зображення, файли) за заданою адресою. Для спілкування в операційній системі Windows XP використовуються такі програми як E - mail, Outlook Express, Windows Messenger. Windows XP використовує потужні засоби для забезпечення безпеки та захисту мережі.

Практична частина

Завдання

1. Побудувати таблиці за наведеними нижче даними (рис. 6, 7).

2. Визначити середній бал екзаменаційної сесії по курсах і по факультету.

3. Результати округлити до одного десяткового знака після коми, використовуючи функцію ОКРУГЛ ().

4. Визначити рейтинг (місце за рівнем успішності) кожного курсу, використовуючи функцію РАНГ ().

5. Результати обчислень представити у графічному вигляді.

6. Використовуючи табличні дані на рис. 7, сформувати та заповнити відомість підсумків екзаменаційної сесії по факультету.

1 курс

2 курс

3 курс

4 курс

5 курс

Бал

Кількість оцінок

Бал

Кількість оцінок

Бал

Кількість оцінок

Бал

Кількість оцінок

Бал

Кількість оцінок

5

23

5

27

5

32

5

28

5

34

4

57

4

60

4

58

4

63

4

62

3

18

3

14

3

10

3

9

3

6

2

7

2

9

2

4

2

1

2

Рис. 6 «Відомості про результати екзаменаційної сесії»

Курс

Середній бал

Рейтинг

1


2

3

4

5

По факультету

Рис. 7 «Середній бал за курсами і факультету»

Рішення

  1. Запускаємо табличний процесор MS Exel.

  2. Створюємо книгу з ім'ям «Екзаменаційна сесія».

  3. Лист 1 перейменовуємо в лист з назвою «Результати сесії»

  4. На робочому аркуші Результати сесії MS Exel створюємо таблицю і заповнюємо її вихідними даними.

Рис. 1 «Розташування таблиці« Відомості про результати екзаменаційної сесії »на робочому столі Результати сесії MS Exel»

  1. Лист 2 перейменовуємо в лист Середній бал MS Exel

  2. На робочому аркуші Середній бал MS Exel створюємо таблицю Середній бал за курсами і факультету

Рис. 2 «Створення таблиці« Середній бал за курсом і факультету »на робочому столі Середній бал MS Exel»

  1. Знаходимо середній бал за курсами, використовуючи таблицю Відомості про результати екзаменаційної сесії

Використовуємо функції копіювання для знаходження середнього балу за іншим курсів.

  1. Округлюємо результати до одного знака після коми.

  2. Отримані результати заносимо в таблицю Середній бал за курсами і факультету.

  3. Знаходимо середній бал по факультету, використовуючи функцію Середнє значення.

  4. Знаходимо рейтинг (місце за рівнем успішності) кожного курсу, використовую функцію РАНГ ()

  5. У результаті отримуємо наступну таблицю:

Середній бал по курсах і факультету

Курс

Середній бал

Рейтинг

1

3,9

1

2

4,0

2

3

4,1

3

4

4,2

4

5

4,3

5

По факультету

4,1

Рис. 15 «Отримана таблиця в результаті обробки даних»

  1. Представляємо результати обчислення графічно

Рис. 3 «Графічне зображення середніх балів за курсами»

  1. Формуємо відомість підсумків екзаменаційної сесії по факультету. Для цього будуємо зведену таблицю.

Висновок

Підводячи підсумки курсової роботи, треба сказати про наступне. Операційна система - це головна керуюча програма, яка працює з моменту включення комп'ютера і до моменту завершення роботи на ньому.

Найпоширеніша операційна система в світі є ОС MS Windows. У ній використовуються можливості збільшення продуктивності мережі, забезпечення підвищеної надійності та ефективності.

В ОС Windows ХР передбачається можливість налаштування та використання мереж: локальної та глобальної.

Локальна мережа створюється переважно в організаціях для збільшення можливостей комп'ютерів (загальне використання програм, обладнання, мережі Інтернет). В ОС Windows ХР створення та налаштування локальної мережі здійснюється досить просто. Найбільш поширеною локальною мережею є тимчасова мережа, яка дозволяє комп'ютерам взаємодіяти один з одним безпосередньо і не вимагає наявності сервера для управління мережевими ресурсами.

При підключенні комп'ютера до глобальної мережі Інтернет операційна система Windows ХР пропонує використання Майстра мережного підключення, який виконає всі дії самостійно.

До того ж ОС Windows ХР містить останню версію браузера MSN Explorer з повним пакетом служб Microsoft і останнє оновлення браузера Internet Explorer. Це забезпечує використання безлічі переваг, до яких відносяться полегшений доступ до ресурсів Інтернет, спільне використання інформації, інформаційних ресурсів в рамках однієї програми. Для побудови віртуального спілкування в операційній системі Windows ХР використовуються такі програми як E - mail, Outlook Express, Windows Messenger. У теж час ОС Windows ХР піклується про безпеку та конфіденційність пі роботи в Інтернеті. Для цього вона пропонує використання засоби обмеження доступу, зон безпеки, а також параметрів безпеки та конфіденційності браузера Internet Explorer.

Операційна система Windows ХР надає повний пакет послуг, для того щоб користувачеві було просто і зручно працювати в мережі.

Список літератури

1. Обчислювальні системи, мережі та телекомунікації: Підручник для вузів. 2-ге видання / За ред. В.Л. Бройдо. - М.: «Альянс - Прес», 2004 р. - 495 с.

2. Робота на комп'ютері. Починаємо з Windows: Самовчитель. 2-ге видання / Під. ред. А. Левіна. - Пітер: «БХВ - Петербург», 2003 р.

3. Посібник для початківців та досвідчених користувачів ПК / Під. ред. А.В. Борисова. - М.: «Альянс», 2003 р. - 495 с.

4. Самовчитель по роботі з ПК, ОС MS Windows ХР і Інтернет / Под ред. Б. Леонтьєва. - М.: ЗАТ «Новий видавничий дім», 2005 р. - 511 с.

5. Мережі, пошук несправностей, підтримка і відновлення / За ред. С. Дж. Бігелоу. - С-П. - «БХВ-Петербург», 2005 р. - 1200 с.

6. Теоретичні основи проектування комп'ютерних мереж / Под ред. В.М. Вишневського. - М.: Техносфера, 2003 р. - 506 с.

7. Windows ХР / Под ред. С. Зеленського. - С-П.: Лідер, 2004 р.

8. Центр довідки та підтримки Windows ХР Professional.

Додати в блог або на сайт

Цей текст може містити помилки.

Програмування, комп'ютери, інформатика і кібернетика | Курсова
66.8кб. | скачати


Схожі роботи:
Мережеві можливості Windows 9X за версіями Основні мережеві програми і їх призначення
Поняття інформатики мережеві можливості OC Windows Netscape Navigator
Поняття інформатики мережеві можливості OC Windows Netscape Navigator
Робота з гарячими клавішами в ОС Windows Призначення гарячих клавіш в ОС WINDOWS -функції
Операційні системи WINDOWS NT NetWare UNIX Оперцiйна система Windows NT
Пошук даних в ОС Windows Основні прийоми роботи із пошуком в ОС WINDOWS
Налаштування локальної мережі і підключення до мережі інтернет для Windows XP і Windows 7
Панель керування в ОС Windows Панель управління пристороями Пк у середовищі Windows
Мережеві моделі
© Усі права захищені
написати до нас